Polyjet Teknolojisi

Polyjet Teknolojisi

POLYJET TEKNOLOJİSİ NEDİR

+90 3B Dijital Fabrikamızda sahip olduğumuz 3D yazıcı teknolojilerimizden FDM (Fused Deposition Modeling) teknolojisi, Polyjet teknolojisi, SLS (Selective Laser Sintering) teknolojisi, Voxeljet teknolojisi ve DMLS (Direct Metal Laser Sintering) teknolojisi ile prototip üretimi ya da hızlı prototipleme (rapid prototyping) yapıyoruz. Profesyonel 3 boyutlu baskı sistemlerimiz arasında en hassas üretim yapabildiğimiz 3D printer teknolojisi olan PolyJet teknolojisi ile yüksek ölçüsel hassasiyet ve üst düzey yüzey kalitesine sahip prototip parçalar üretiyoruz.

Peki, Polyjet teknolojisi nedir? PolyJet teknolojisine sahip profesyonel 3B yazıcımızda; bir tabla üzerine püskürtülen fotopolimer reçinenin UV ışığı yardımıyla katılaştırılarak katman katman birleştirilmesiyle prototip üretimini parça üretimini gerçekleştiriyoruz.

PolyJet 3B baskı teknolojimiz ile plastik, esnek ve şeffaf malzemelerin tamamını bir arada kullanarak tek seferde hibrit parçalar basabiliyoruz.

PolyJet eklemeli imalat teknolojisinde yüksek yüzey kalitesinde ürettiğimiz parçalara kolaylıkla boyama ve parlatma gibi ardıl işlemler yapabiliyoruz.

PolyJet Teknolojisi ile Hızlı Prototipleme:
Yüksek ölçüsel hassasiyet gerektiren ya da esnek bir prototipe ihtiyacınız olduğunda, Polyjet teknolojisinden başka bir çözüm aramayın! PolyJet teknolojisi ile hızlı prototiplemede (rapıd prototypıng), yumuşak dokunuşlu yüzey, net bileşenler ve menteşe içeren prototipler elde edebiliriz. Dahası, farklı Shore değerlerinde üretim yapabiliriz, böylece daha gerçekçi testler yapabilirsiniz.

3D Yazıcı’da Polyjet Teknolojisi ile Acil Parça Üretimi Nasıl Yapılır? 


Polyjet Malzemeleri ve Özellikleri

Polyjet teknolojisinde kullandığımız malzeme ve özelliklerini aşağıdaki butona tıklayarak sizler için hazırladığımız tablodan inceleyebilirsiniz.

Tasarım Rehberi

Polyjet teknolojisi ile tasarım sürecinde size yardımcı olabilecek tasarım rehberini aşağıdaki butona tıklayarak inceleyebilirsiniz.

POLYJET’TE MUHTEŞEM TASARIMLAR İÇİN ÖNERİLERİMİZ!