BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ

POLYJET’TE MUHTEŞEM TASARIMLAR İÇİN ÖNERİLERİMİZ!

Kabartma ve Oyma Detayları    

Tavsiyemiz: 0.5 mm

Kabartma ve oyma detayları için tavsiye ettiğimiz minimum et kalınlığı 0.5 mm’dir.

İpucu: Tasarımınızda yazı detayı ekleyecekseniz Arial Bold gibi okunaklı bir font kullanabilirsiniz.Minimum Detay Boyutu

Tavsiyemiz: 0.2 mm

PolyJet en yüksek hassasiyete sahip 3B baskı teknolojilerimizden birisi! Bu teknoloji ile 0.2 mm yüksekliğe sahip detayları net elde edebiliriz.

hxıojaıjcxopajopcjoakcojeockğakcoğjeocğkeğokcoğejocjjoewkfweıhfıoefojopvjıpwe


Minimum Nitelik Boyutu

Tavsiyemiz: 1 mm

İnce teller yada desteksiz yüzeylerin en az 1mm kalınlıkta olması gerekiyor. İnce duvarlara ya da desteksiz yüzeylere gerektiğinde ardıl işlem uygulayabiliriz.Hareketli ya da Kilitlenebilir Parçalar

Tavsiyemiz: Parçalar arasındaki boşluk 0.2 mm

PolyJet teknolojisi ile, hareketli ve birbirine bağlı parçaları tek parça olarak üretebiliyoruz. Bu tip tasarımlarda iki yüzey arasındaki boşluk 0.2 mm olması gerekiyor.Duvar Kalınlığı

Tavsiyemiz: 0.6 mm

Parçaların duvar kalınlığı, parçaları destekleyecek yeterlilikte olmalı! Büyük parçaların duvar kalınlığının minimum 0.6 mm ya da daha fazla olmasını öneriyoruz.Sıvı İle Çözülebilen Destek Malzeme

Polyjet teknolojisinde, baskı işlemi sırasında karmaşık geometrileri desteklemek için özel olarak tasarlanmış sıvı ile çözünür bir destek yapısı kullanıyoruz.
Bu sayede nihai parçanın görsel yüzeylerinde daha kaliteli çıktılar alabiliyoruz.

PolyJet Teknolojisini Tercih Etmek İçin 4 Neden!

Üst Düzey Yüzey Kalitesi

16 mikrona kadar inebildiğimiz katman kalınlığı ile Polyjet teknolojimizde diğer 3B Yazıcı tekniklerine göre çok daha yüksek kalitede yüzeyler elde edebiliyoruz.

Teknolojinin bu avantajı ile parçalarınızdaki detayları ve formlu yüzeyleri daha net bir şekilde alabilmenizin yanı sıra gerçek kalıplara yakın görselde prototip üretebiliyoruz. Ayrıca tasarladığınız desenleri parçalarınızın dış yüzeylerine uygulayabiliriz.

Ölçüsel Hassasiyet

PolyJet 3B yazıcılarımızda düşük ölçüsel toleransa sahip prototip ve ön seri parça ihtiyaçlarınızı başarılı bir şekilde karşılayabiliyoruz. Tasarımlarınızdaki geçme/bağlantı toleranslarınızı inceleyebilecek kadar detaylı prototip parçalar üretiyoruz.

120 Çeşit Malzeme ile Hibrit Parça Üretim İmkanı

PolyJet 3B yazıcılarımız ile üretimde artık tek bir malzemeye bağlı değiliz. Farklı sertlik ve esneklikte, hatta şeffaf malzemelerden oluşan prototip/az adetli seri parça taleplerinizin çıktısını tek bir üretimde hibrit olarak alabiliyoruz.

Polyjet katmanlı üretim teknolojisinin bu özelliği sayesinde kumanda, traş bıçağı ya da diş fırçası gibi hem esnek hem de sert malzemelerin birleşiminden oluşan ürünlerin prototiplerini üretebilmemiz mümkün.

Renkli Çıktı İmkanı

Yeni nesil Polyjet teknolojisi J750 sisteminde doğadaki 360.000 renk ile kusursuz 3B baskılar alabiliriz.

Medikal organ modelleri ve torpido ahşap kaplama desenlerini gerçek renklerde üretebiliyoruz.

Tam renkli, PolyJet J750 3B Baskı hizmetimizi global partnerimiz Stratasys Direct Manufacturing üzerinden sağlıyoruz. Projelerinizin terminleri için bizimle teklif@arti90.com mail adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

Polyjet Malzemeleri ve Özellikleri

Polyjet teknolojisinde kullandığımız malzeme ve özelliklerini yandaki butona tıklayarak sizler için hazırladığımız tablodan inceleyebilirsiniz.

PolyJet Teknolojisi İle Neler Üretiyoruz?

Üst düzey görsel kalite gerektiren kavramsal modeller ve prototipler

Hassas detaylara sahip elektronik ve araç iç trim parçaları

Silikon kalıp üretimi için gereken master modeller

Plastik üzeri esnek malzeme dokusu gibi aynı üründe farklı malzeme kullanımı gerektiren prototipler

Az adetli plastik enjeksiyon parça üretimleri için kalıp çekirdekleri (Proje danışmanlarımızın model uygunluğunu detaylı incelemesi gerek)

J750 ile gerçek renklerde parçalar