AZ ADETLİ ÜRETİM

  Ürün geliştirme sürecinin ikinci fazı olan fonksiyonel prototiplemede, birbirleriyle çalışması gereken mekanizmaları, montaj ara yüzlerinden, geçme toleranslarına kadar test etmenize olanak sağlıyoruz.

  Gerçek mühendislik malzemeleriyle “ABS, PA, PU, PP, PC, ULTEM, Alüminyum, Paslanmaz Çelik, …” ürettiğimiz prototipler test ediliyor, performansları analiz ediliyor ve kullanıcı deneyimine sunulabiliyor.

  Üretim hatlarınız henüz kurulmadan pazara sunmak istediğiniz fonksiyonel ürün ihtiyaçlarınızı da 3B Yazıcı teknolojilerimizle karşılayabiliyoruz.

  Fonksiyonel parçalarınız için birçok katma değerli hizmet sunuyoruz.

Uygulamalar

  Kılavuzla diş açma ve diş çekme gibi manuel operasyonlar
  İnsört üretimi ve montaj
  Torna ve freze operasyonları
  Yapıştırma, kaynak ve farklı montaj operasyonları
  Parlatma ve zımparalama gibi yüzey uygulamaları
  Sızdırmazlık operasyonlarıAZ ADETLİ ÜRETİMDE 3D BASKI TEKNOLOJİLERİ

Geçmişte prototip üretimi için tasarlanan 3B baskı, günümüzde hem prototip üretimi hem de asıl imalat yöntemi olarak kullanılabilir. 3 Boyutlu baskı süreci; kişiselleştirme, tasarım özgürlüğü ve kolay montaj avantajlarına sahiptir. Ayrıca, az adetli üretimin düşük maliyet ile gerçekleştirilebilmesini sağlar. 3B baskı süreçlerinin bir diğer faydası ise çevre dostu olmasıdır. Eklemeli imalat yöntemleri, yüksek verimliliğe sahiptir ve %90 oranına kadar atık malzeme miktarını azaltabilir.

Ürün geliştirme sürecinde en yüksek maliyetli ve en çok iş gücü gerektiren kısım, kalıp üretimidir. 3B baskı, kalıp üretimi ihtiyacını azaltarak teslim süresini, maliyeti ve gereken iş gücünü de azaltır.

Enjeksiyon kalıplama gibi geleneksel imalat yöntemleri genellikle seri üretim için tercih edilir. 3B baskı, az adetli üretim için geleneksel imalat yöntemlerine kıyasla daha ekonomiktir. Hızlı ve ekonomik olması sebebi ile ürün geliştirme ve üretim sürecini yeniden şekillendirir. Mühendisler ve tasarımcılar, 3D printing teknolojileri ile prototipler üreterek zamandan ve maliyetten tasarruf eder. 3B baskı hem zamandan kazandırıp hem de yüksek doğrulukta modeller üretebilmesi sebebi ile paha biçilmez bir teknoloji haline gelmiştir.

3D baskı ile üretilmiş kalıplar, haftalar ve aylar süren standart enjeksiyon kalıplama sürecini saatler ve günlere indirir. Az adetli parçalar ve fonksiyonel, test edilebilir enjeksiyon kalıplar 3B baskı teknolojileri ile daha önce hiç olmadığı kadar hızlı üretilebilir. 3D printer teknolojisi ile üretilen kalıplar, zamanın dar olduğu durumlarda darbe dayanımı, kimyasal dayanım, su sızdırmazlık ve esneklik değerlerini öğrenmek için test edilebilir. Eklemeli imalat, kalıpları bir günden az sürede üretebilmesi sebebi ile hızlı ve çok yönlü bir teknolojidir.

Eğer 1000 adetten az üretmek istiyorsanız, 3B baskı kalıplar sizin için en iyi imalat yöntemidir. Plastik parça imalatı başta olmak üzere imalat süreçlerinde, parça adedi arttıkça maliyet azalır. Parça adedinin az olduğu durumlarda enjeksiyon kalıplama oldukça pahalıdır. Böyle durumlarda 3B baskı teknolojilerini tercih etmek size zaman ve maliyet avantajı sunar.

Karmaşık yapılı az adetli parçalar, 3B baskı teknolojileri ile yüksek kalite ve yüksek doğrulukta üretilebilir. Medikal, havacılık, otomotiv sektörleri için yüksek kaliteli mühendislik malzemeleri ile parçalar üretilebilir.

HIZLI KALIPLAMA MI 3D BASKI MI?

‘’Az adetli parça ihtiyaçlarım için hangi üretim yöntemini tercih etmeliyim?’’ sorunuza cevap bulmanıza yardımcı olmak için göz önünde bulundurmanız gereken 7 önemli kriteri sizler için listeledik.

ADET

100 ya da 5000 adet parçaya mı ihtiyaç duyuyorsunuz? Binlerce parça ihtiyacınız olsa bile az adetli üretimi köprü üretim gibi kullanarak ürünlerinizi piyasaya hızlı bir şekilde sunabilirsiniz.

GEOMETRİK KARMAŞIKLIK

Parçanızın geometrisi karmaşıklaştıkça, kalıp ile üretim süreci de karmaşıklaşır ve maliyet artar.  

MALZEME SEÇENEKLERİ

Hem hızlı kalıplama teknolojileri hem de 3B baskı teknolojileri, size geniş skalada malzeme seçeneği sunar.  

DÜŞÜK TOLERANS

Basit geometriler için acil kalıplama teknolojileri idealdir. Fakat, 3B baskı teknolojileri de düşük toleranslı parça ihtiyaçlarınızın yüksek doğrulukta üretimi için kullanılabilir. 

REVİZYON/DEĞİŞİKLİK

Ürün geliştirme sürecinizin başlarında ve tasarımda değişiklik yapmanızın gerekebileceği durumlarda, 3B baskı teknolojileri sizin için en iyi üretim seçeneğidir. Kalıplar üzerinde değişiklik yapmaya gerek kalmadan, sadece 3B baskı için kullanılacak dijital dosyalar üzerinde değişiklik yapılarak üretime devam edilebilir.  

YÜZEY PÜRÜZSÜZLÜĞÜ

Konu yüzey pürüzsüzlüğü olunca, hiçbir teknoloji enjeksiyon kalıplama kadar iyi sonuç vermez. Fakat, yüzey estetiği üretmek istediğiniz parça için en büyük endişeniz değil ise 3B baskı teknolojileri sizin için mükemmel bir alternatiftir. 

TALEBE GÖRE ÜRETİLEBİLİRLİK

3B baskı teknolojileri, az adetli acil parça ihtiyaçlarınız için kurtarıcınız olabilir. 3B baskı ile parçalarınız direkt olarak 3D CAD dosyalarınızdan kısa sürede ve düşük maliyet ile üretilir.