3D Baskı Hizmetleri

+90 3B Dijital Fabrikamızda, Türkiye’nin en büyük 3D baskı üretim kapasitesine (1 günde 240 saat) sahibiz. Farklı teknolojilere sahip 3D yazıcılarımız ve yüksek performans sağlayan malzemeler ile oluşturduğumuz 3D baskı fabrikamızda, talebiniz doğrultusunda 3D baskı hizmeti sağlıyoruz.

Sadece 2017 yılında, 500’den fazla müşterimize 100.000’den fazla 3D baskı hizmeti verdik.

3D BASKI TEKNOLOJİLERİ : FDM POLYJET SLS DMLS

3D Baskı Nedir?

3D Baskı (3 Boyutlu Baskı), hayalinizdeki tasarımın bilgisayar ortamında oluşturulmuş 3D modelinin (CAD Data) katmanlı imalat yöntemiyle uygun teknoloji ve malzeme seçilerek, 3D yazıcıda üretilmesidir.

teklif@arti90.com adresine ilettiğiniz ya da Online Teklif butonumuzdan yüklediğiniz .STL datayı, teknoloji danışmanlarımız inceler. 3D datanın üretime uygunluğu kontrol edildikten sonra, 3D baskıyı kullanacağız alanı öğreniriz. Sert, esnek, mukavemeti yüksek, ısı dayanımı yüksek ya biyo uyumlu gibi farklı isterlerinize uygun malzeme ve teknoloji seçeriz. +90 3B Dijital Fabrikamızda uygun 3D yazıcı ile üretip, 3D baskı üzerinde ardıl işlem uygulamalarımız yapılır.

Kalite kontrolü yapılan ürünleriniz kargoya teslim edilir. Kargonuzun durumunu sitemizden online olarak takip edebilirsiniz.

  • 3D Baskı Örnekleri

    3D Printing Prototip Üretimi
  • 3D Baskı Vites Kolu

    3 Boyutlu Baskı Vites Kolu
  • 3 Boyutlu Baskı

    3 Boyutlu Baskı Hizmeti

3D Baskı Modelleri

Siz Hangi Sektördesiniz

Otomotiv

Ürettiğimiz Hızlı Prototipleme Parçaları

Ön ve Arka Tamponlar

Radyatör Braketleri

Ön Grill ve Grill Kapakları

Dış Trim Parçaları

Torpido Grubu Parçaları

Havalandırma Kanalları

Klips, Klamens ve Gromet Parçaları

Kapı İç Trimleri

Ön ve Orta Konsol Parçaları

A, B, C, D Piller Parçaları

Koltuk Kapama Parçaları

Ön Farlar ve Arka Stoplar

Savunma ve Havacılık

Ürettiğimiz Hızlı Prototipleme Parçaları

Sıvılı Göstergeler için Hidrolik Kapalı Sistemler

Dümen Sisteminde Kam Mekanizması

Altimetre, Cayro için Dişliler ve Servo Motordan Oluşan Mekanik Tasarım

Aynı Merkezde 3 İbreli Göstergeler

Elektro Optik Gözetleme Sistemi

Anti-drone RF Karıştırma-Köreltme Sistemi

Dayanıklı Tüketim Ürünleri

Ürettiğimiz Hızlı Prototipleme Parçaları

Buzdolabı İç Parçaları, Motor Grubu ve Aksesuar Parçaları

Çubuk Süpürge Tüm Plastik Parçaları

Tost Makinesi Tüm Plastik Parçaları

Kurutma Makinesi Parçaları

Elektrikli Süpürge Tüm Plastik Parçaları

Fırın İç Aksamları

Medikal

Ürettiğimiz Hızlı Prototipleme Parçaları

Cerrahi Operasyonlarda Kullanılan Cihaz

Lazer Epilasyon Cihazı

Hava Nemlendirme Cihazı

Medikal Atel

Mobilizasyon Cihazı

Sanat ve Mimari

Ürettiğimiz Hızlı Prototipleme Parçaları

Aydınlatma Ürünleri

Heykel

Maket ve Mockup Üretimleri

Diğer

FİKİRLERİN HAYALLERDE KALMASIN! FİKİRLERİNE DOKUN!

Hayal ettiğiniz herhangi bir şeyi üretebiliriz.

3D Baskı Fiyatları

Merak edilen en büyük sorulardan biri de 3D baskı fiyatları nedir? 3D baskının fiyatlandırılması kullanılan 3D yazıcı teknolojisine, malzemeye, parçanın ölçülerine, içinin doluluk oranına, parçanın yazıcıda konumlandırılmasına, yüzey kalitesine ve parçanın geometrisine bağlıdır. Dolayısıyla 3D modeli (CAD datayı) görmeden, resim ya da fotoğrafa bağlı fiyatlandırma yapmak doğru sonuç vermeyebilir.  3D modeliniz hazır ise, online teklif butonumuzdan ya da teklif@arti90.com mail adresimizden hızlıca fiyat teklif alabilirsiniz. Kullanmanız gereken teknolojiyi ya da malzemeyi bilmiyorsanız da sorun değil! 0262 644 90 40 Telefon numarasından bizi arayabilirsiniz, teknoloji danışmanlarımız sizlere destek olacaktır.

3D BASKI

3D Baskı

3D Yazıcının Tarihi

Nispeten yeni bir teknoloji! 3D yazıcı / 3D printer, bilgisayar ortamındaki dijital modelden elle tutulabilir 3 boyutlu katı cisim üretme teknolojisidir. 1970’lerin sonlarında ortaya çıkan 3D yazıcı ( 3D printer ) yeni sanayi devriminin öncü trendi haline geldi.

3D Printer

1979’da Dr. Carl Deckard ve Dr. Joseph Beaman; Selective Laser Sintering (SLS) teknolojisini geliştirdi. Bu teknoloji, yüksek enerjili lazer ışınları yardımıyla plastik, cam, metal ya da seramik malzemeden oluşan ince partiküllerden 3 boyutlu katı modelin üretilmesini sağlıyor.

 1987 yılında Charles Hull, reçine malzemenin lazer yardımıyla katman katman katılaştırılması esasına dayanan Stereolithography teknolojisinin patentini aldı.

 1989’da, üretilecek modele sonradan sökülebilen destek yapıları örmeyi içeren, Fused Deposition Modelling (FDM) teknolojisini geliştiren S. Scott Crump tarafından, Stratasys isimli 3D Yazıcı şirketi kuruldu.

 3D Yazıcı / 3D printer / 3 boyutlu yazıcı sektöründeki tüm bu katman katman üretim yöntemleri terminolojide yerini Katmanlı İmalat olarak aldı.