3D Yazıcı’da SLS Teknolojisi ile Acil Parça Üretimi Nasıl Yapılır?  


SLS Malzemesi ve Özellikleri

SLS teknolojisinde kullandığımız malzeme ve özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

SLS Teknolojisi ile Hızlı Prototipleme:
İşlevsellik, güç ve karmaşıklık gibi mükemmel özelliklere sahip bir prototipe ihtiyacınız olduğunda, SLS teknolojisinden başka bir çözüm aramayın! SLS teknolojisi ile hızlı prototiplemede (rapıd prototypıng), menteşe, tırnak, klips ve hareketli bileşenler içeren prototipler elde edebiliriz.

SLS TEKNOLOJİSİ NEDİR

3D yazıcı teknolojilerimiz ya da 3D baskı teknolojilerimiz olarak adlandırabileceğimiz, +90 3B Dijital Fabrikamızın bünyesinde bulunan FDM (Fused Deposition Modeling) teknolojisi, Polyjet teknolojisi, SLS (Selective Laser Sintering) teknolojisi, Voxeljet teknolojisi ve DMLS (Direct Metal Laser Sintering) teknolojisi ile prototip üretimi ya da hızlı prototipleme (rapid prototyping) yapıyoruz. Profesyonel 3 boyutlu yazıcı sistemlerimiz arasından SLS (Selective Laser Sintering) teknolojisi ile özellikle esneme gerektiren parçaların üretimini yapıyoruz.

Peki, SLS teknolojisi nedir? SLS (Selective Laser Sintering) teknolojisine sahip profesyonel 3B yazıcımızda, üretim tablasına ince bir katman halinde serilen toz halindeki PoliAmid malzemenin yüksek sıcaklık altında lazer gücüyle katılaştırılması ile prototip üretimini | parça üretimini gerçekleştiriyoruz.

3D printer teknolojilerimizden SLS (Selective Laser Sintering) ile küçük parçalarda üretim maliyetlerini düşürmek, ürün geliştirmedeki tırnaklı yapıdaki parçalarınızı söküp-takma ve montaj gibi test süreçlerinizi düzenlemek ve hızlandırmak çok kolay!

3D baskı teknolojilerinden SLS’in en büyük yararlarından biri, bir üretim alanı içinde parçaların destek yapısı gerektirmeden yan-yana ve üst-üste yerleştirilerek bir arada üretim yapılabilmesidir. Parça üretimi | hızlı prototipleme bir toz yatağında gerçekleştirildiği için, malzeme maliyetinden tasarruf etmek ve daha hızlı parça üretmek mümkün.

SLS teknolojisinde parçaya özel destek malzemesi kullanılmamasından dolayı parçaların temizlenmesi için gereken süre de ortadan kalkar.

SLS eklemeli imalat teknolojisinin diğer bir avantajı ise menteşe, tırnak, klips gibi hareketli mekanizmalar içeren 3D modellerin ve küçük-hassas parçaların üretiminde ekonomik ve hızlı bir çözüm olmasıdır.

SLS eklemeli imalat çözümümüz ile başta elektrik/elektronik ve beyaz eşya olmak üzere farklı sektörlerin hızlı prototipleme, az adetli üretim, fonksiyonel parça ve doğrudan son kullanıcı parça gereksinimlerini karşılıyoruz.

3 boyutlu yazıcılarda ürün gelistirme

SLS’TE MUHTEŞEM TASARIMLAR İÇİN ÖNERİLERİMİZ!