METAL LAZER SİNTERLEME NEDİR

3D printer ya da 3D yazıcı teknolojilerinde metal parça üretimini sağlayan DMLS (Direct Metal Laser Sintering) teknolojisi, +90 3B Dijital Fabrika bünyesinde bulunan FDM (Fused Deposition Modeling) teknolojisi, Polyjet teknolojisi, SLS (Selective Laser Sintering) teknolojisi, Voxeljet teknolojisi gibi 3 boyutlu yazıcı teknolojilerinden sadece biri.

Peki, 3D metal yazıcı teknolojisi olan DMLS (Direct Metal Laser Sintering) nedir? 3 boyutlu yazıcı teknolojisi olan metal lazer sinterleme, mikron seviyesindeki metal tozlarının yüksek sıcaklık ve lazer etkisiyle katman katman sinterlenmesi ile metal prototip | parça üretimidir.

Geleneksel yöntemlerle yüksek maliyet ve uzun zaman gerektiren kalıp üretimine gerek kalmadan, 3D metal yazıcıdan parça üreterek, birçok farklı endüstriye hız kazandırıyoruz. Kaliteli bir 3D baskı parça yapmak, bir makineden daha fazlasını gerektiriyor. Teknolojinin arkasında, bu uygulamaları yapabilecek muhteşem bir ekiple yorulmadan çalışıyoruz.

Geleneksel yöntemlerde sık kullanılan paslanmaz çelik, titanyum, Inconel ile farklı bakır ve alüminyum alaşımlarını sistemlerimizde kullanabiliyoruz. DMLS malzemeleri, ısı, kaplama ve sterilizasyon yoluyla daha fazla muamele görebilecek şekilde tamamen yoğun, korozyona dayanıklı ve sağlam metal parçaları oluşturur.

DMLS parçaları, dökme metal parçalarından daha güçlü ve daha yoğundur. Hızlı prototipleme yöntemi olarak DMLS, daha hızlı üretim ile parçalarınızın seri üretimine daha kısa sürede geçmenize olanak sağlar. Parçalarınızın pazarda hızlıca yer almasına yardımcı olabilirler.

Üretilen modellere bazı ek işlemler uygulayarak sızdırmazlık, polisaj ve yüksek performans beklentilerinizi karşılayabiliriz.

Metal 3D baskı, kompleks yağ ve gaz bileşenleri, özel tıbbi kılavuzlar, kısmen konsolide edilmiş havacılık parçaları ve sağlam fonksiyonel prototipler için ideal bir 3 boyutlu yazıcıdan parça üretme yöntemidir.

Havacılık ve savunma sanayi başta olmak üzere otomotiv, kalıp ve medikal sektörlerinin de teknolojiyi her geçen gün artan bir ilgiyle kullanmaya başladığını gözlemliyoruz.

DMLS’in tasarım özgürlüğünden yararlanabilirsiniz ve diğer metal imalat yöntemlerinden daha kısa sürede doğru metal parçaları sizin için üretebiliriz.

DMLS’TE MUHTEŞEM TASARIMLAR İÇİN ÖNERİLERİMİZ!