METAL LAZER SİNTERLEME

3D Metal Yazıcı’da DMLS Teknolojisi ile Acil Parça Üretimi Nasıl Yapılır?  


DMLS Malzemeleri ve Özellikleri

DMLS teknolojisinde kullandığımız malzeme ve özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Tasarım Rehberi

DMLS teknolojisi ile tasarım sürecinde size yardımcı olabilecek tasarım rehberini aşağıdaki butona tıklayarak inceleyebilirsiniz.

METAL LAZER SİNTERLEME NEDİR

3D printer ya da 3D yazıcı teknolojilerinde metal parça üretimini sağlayan DMLS (Direct Metal Laser Sintering) teknolojisi, +90 3B Dijital Fabrika bünyesinde bulunan FDM (Fused Deposition Modeling) teknolojisi, Polyjet teknolojisi, SLS (Selective Laser Sintering) teknolojisi, Voxeljet teknolojisi gibi 3 boyutlu yazıcı teknolojilerinden sadece biri.

Peki, 3D metal yazıcı teknolojisi olan DMLS (Direct Metal Laser Sintering) nedir? 3 boyutlu yazıcı teknolojisi olan metal lazer sinterleme, mikron seviyesindeki metal tozlarının yüksek sıcaklık ve lazer etkisiyle katman katman sinterlenmesi ile metal prototip | parça üretimidir.

Geleneksel yöntemlerle yüksek maliyet ve uzun zaman gerektiren kalıp üretimine gerek kalmadan, 3D metal yazıcıdan parça üreterek, birçok farklı endüstriye hız kazandırıyoruz. Kaliteli bir 3D baskı parça yapmak, bir makineden daha fazlasını gerektiriyor. Teknolojinin arkasında, bu uygulamaları yapabilecek muhteşem bir ekiple yorulmadan çalışıyoruz.

Geleneksel yöntemlerde sık kullanılan paslanmaz çelik, titanyum, Inconel ile farklı bakır ve alüminyum alaşımlarını sistemlerimizde kullanabiliyoruz. DMLS malzemeleri, ısı, kaplama ve sterilizasyon yoluyla daha fazla muamele görebilecek şekilde tamamen yoğun, korozyona dayanıklı ve sağlam metal parçaları oluşturur.

DMLS parçaları, dökme metal parçalarından daha güçlü ve daha yoğundur. Hızlı prototipleme yöntemi olarak DMLS, daha hızlı üretim ile parçalarınızın seri üretimine daha kısa sürede geçmenize olanak sağlar. Parçalarınızın pazarda hızlıca yer almasına yardımcı olabilirler.

Üretilen modellere bazı ek işlemler uygulayarak sızdırmazlık, polisaj ve yüksek performans beklentilerinizi karşılayabiliriz.

Metal 3D baskı, kompleks yağ ve gaz bileşenleri, özel tıbbi kılavuzlar, kısmen konsolide edilmiş havacılık parçaları ve sağlam fonksiyonel prototipler için ideal bir 3 boyutlu yazıcıdan parça üretme yöntemidir.

Havacılık ve savunma sanayi başta olmak üzere otomotiv, kalıp ve medikal sektörlerinin de teknolojiyi her geçen gün artan bir ilgiyle kullanmaya başladığını gözlemliyoruz.

DMLS’in tasarım özgürlüğünden yararlanabilirsiniz ve diğer metal imalat yöntemlerinden daha kısa sürede doğru metal parçaları sizin için üretebiliriz.

DMLS TEKNOLOJİSİNİ TERCİH ETMEK İÇİN 6 NEDEN!

Fonksiyonel Parça Üretimi

Modellerinizi yaklaşık +/- 0,2 mm tolerans içerisinde üretebiliyoruz. Ürettiğimiz tüm parçaları, yüzeylerinden talaş kaldırmaya müsait oldukları için, testlerinizde fonksiyonel olarak kullanabilirsiniz. Birbirleri ile çalışan mekanizmaları birleştirip, tek bir parçaya dönüştürebilirsiniz. Yapılan testler, Metal sinterleme ile üretilen ürünlerin, geleneksel yöntemlerde üretilen parçaları %80’in üzerinde bir oranla simüle ettiğini gösteriyor. Ürünün karmaşıklık seviyesi arttıkça bu oran da yükseliyor.

Tasarım Özgürlüğü

Çıkarmalı üretim ve döküm tekniklerinde tasarım özgürlüğünü kısıtlayabilen ön koşulları metal sinterleme teknolojisi ile ortadan kaldırabilirsiniz. En karmaşık tasarımlarınızı dahi, herhangi bir üretilebilirlik kaygısı gütmeden, hızlıca imal edebiliriz.

Yüksek Performans Metalleri

Bilhassa havacılık endüstrisinde sıklıkla kullanılan Inconel 625, Inconel 713-718 ya da Titanyum, Paslanmaz Çelik gibi malzemeleri sistemlerimizde kullanabilmekteyiz. Bu sayede birçok metal malzeme seçeneğini hizmetinize sunuyoruz.

Adetten Bağımsız Sipariş Opsiyonu

Geleneksel üretimde teklif verebilmek için bir ön koşul olan minimum sipariş adedi bizim için bir engel değil. “1’den 1000’e, Birdenbire” parçalarınızı üretebiliriz.

Tasarım Optimizasyonu

Metal sinterleme denince akla gelen en sıcak konulardan biri de topoloji optimizasyonu. Mekanik tasarım ekibimiz, metal sinterleme teknolojisi ile üretmek istediğiniz parçanızı, gerekli yazılımları kullanarak optimize edebilir. Ağırlığı azaltılmış parçanızla hem maliyet tasarrufu sağlayıp, hem de ürününüzün performansını arttırabilirsiniz.

Hızlı Üretim

Direkt Metal Lazer Sinterleme teknolojisi ile hassas döküm ya da talaşlı imalat çözümlerinde haftalar sürebilecek üretimlerinizi birkaç iş günü içerisinde tarafınıza teslim edebiliriz. DMLS parçaları, kalıp gerektirmez, bu da ürün teslim süresini kısaltır. Böylece, DMLS gibi ek teknolojiler kısa vadede yaratma yolları sunarak kişiselleştirme ve değişim yapabilir bu da ürün için önemli bir avantajdır.

DMLS İLE PARÇA ÜRETİM AŞAMALARI