BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ

Metal sinterleme 3 boyutlu yazıcı teknolojisi ile kalıp gerektirmeksizin direkt metal parça üretimi gerçekleştirebiliyoruz.

Mikron seviyesindeki metal tozlarının yüksek sıcaklık ve lazer etkisiyle katman katman sinterlenmesi olarak açıklayabileceğimiz metal lazer sinterleme teknolojisi ile birçok farklı endüstriye hız kazandırıyoruz.

Havacılık ve savunma sanayi başta olmak üzere otomotiv, kalıp ve medikal sektörlerinin de teknolojiyi her geçen gün artan bir ilgiyle kullanmaya başladığını gözlemliyoruz.

Geleneksel yöntemlerde sık kullanılan paslanmaz çelik, titanyum, Inconel ile farklı bakır ve alüminyum alaşımlarını sistemlerimizde kullanabiliyoruz.

Üretilen modellere bazı ek işlemler uygulayarak sızdırmazlık, polisaj ve yüksek performans beklentilerinizi karşılayabiliriz.

Metal Lazer Sinterleme Teknolojisini Tercih Etmeniz için 5 Neden!

Fonksiyonel Parça Üretimi

Modellerinizi yaklaşık +/- 0,2 mm tolerans içerisinde üretebiliyoruz. Ürettiğimiz tüm parçaları, yüzeylerinden talaş kaldırmaya müsait oldukları için, testlerinizde fonksiyonel olarak kullanabilirsiniz. Birbirleri ile çalışan mekanizmaları birleştirip, tek bir parçaya dönüştürebilirsiniz. Yapılan testler, Metal sinterleme ile üretilen ürünlerin, geleneksel yöntemlerde üretilen parçaları %80’in üzerinde bir oranla simüle ettiğini gösteriyor. Ürünün karmaşıklık seviyesi arttıkça bu oran da yükseliyor.

Tasarım Özgürlüğü

Çıkarmalı üretim ve döküm tekniklerinde tasarım özgürlüğünü kısıtlayabilen ön koşulları metal sinterleme teknolojisi ile ortadan kaldırabilirsiniz. En karmaşık tasarımlarınızı dahi, herhangi bir üretilebilirlik kaygısı gütmeden, hızlıca imal edebiliriz.

Yüksek Performans Metalleri

Bilhassa havacılık endüstrisinde sıklıkla kullanılan Inconel 625, Inconel 713-718 ya da Titanyum gibi malzemeleri sistemlerimizde kullanabilmekteyiz. Bu sayede hassas döküm ya da talaşlı imalat çözümlerinde haftalar sürebilecek üretimlerinizi birkaç iş günü içerisinde tarafınıza teslim edebiliriz.

Adetten Bağımsız Sipariş Opsiyonu

Geleneksel üretimde teklif verebilmek için bir ön koşul olan minimum sipariş adedi bizim için bir engel değil. “1’den 1000’e, Birdenbire” parçalarınızı üretebiliriz.

Tasarım Optimizasyonu

Metal sinterleme denince akla gelen en sıcak konulardan biri de topoloji optimizasyonu. Mekanik tasarım ekibimiz, metal sinterleme teknolojisi ile üretmek istediğiniz parçanızı, gerekli yazılımları kullanarak optimize edebilir. Ağırlığı azaltılmış parçanızla hem maliyet tasarrufu sağlayıp, hem de ürününüzün performansını arttırabilirsiniz.

Metal Lazer Sinterleme Teknolojisi ile Neler Üretiyoruz?

Maçaları, boşlukları, ters açıları olan metal parçalar

Otomotiv ve havacılık sanayinde kullanılan kompleks motor parçaları

Uçak motorları için rotor ve pervane parçaları

Kompleks bağlantı ekipmanları, braketler

Ağırlık azaltma uygulanacak döküm parçaların yeni nesil üretimleri

Metal prototipler

Fikstür ve aparatlar

Dental uygulamalar ve bio-uyumlu protezler