FDM Malzemeleri ve Özellikleri

FDM teknolojisinde kullandığımız malzeme ve özelliklerini yandaki butona tıklayarak sizler için hazırladığımız tablodan inceleyebilirsiniz.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ

Günümüzde en yaygın ve dünya üzerinde en fazla kurulu sisteme sahip katmanlı üretim yöntemi olan FDM teknolojisi, 3 boyutlu baskı çözümlerimizin başında geliyor.

FDM profesyonel 3B yazıcılarımızda; yarı eriyik gerçek mühendislik malzemelerinin üretim tablasına katman katman serilmesiyle üretim gerçekleştiriyoruz.

FDM katmanlı üretim çözümümüz ile başta otomotiv, beyaz eşya ve savunma sanayi olmak üzere farklı sektörlerin prototip, az adetli üretim, fonksiyonel parça ve doğrudan son kullanıcı parça gereksinimlerini karşılıyoruz.

FDM teknolojisi ile üretilen parçaların üzerine boyama, parlatma ve kaplama gibi ardıl işlemleri uygulayabiliyoruz.

FDM Teknolojisini Tercih Etmek İçin 5 Neden!

Geniş Mühendislik Malzemeleri

Alev almayan – bio uyumlu – Kimyasal dayanımı – UV ışık dayanımı – Yüksek sıcaklık dayanımı gibi üstün performans sağlayan “ABS, PC, PC-ABS, ASA, PPSF, NYLON ve ULTEM” gibi geniş malzeme yelpazesine sahibiz.

Fonksiyonel Parça Üretimi

FDM 3D Yazıcılarda kullanılan malzemelerin yüksek mekanik özellikleri ve çeşitliliğiyle prototip gereksinimlerinin çok daha ötesinde son kullanıcı parçaları üretiyoruz.

Fabrikanızdaki düşük adetli plastik parça ihtiyaçlarınız için FDM 3D Yazıcı çıktılarını ertesi gün üretim süreçlerinize entegre ederek yıllarca güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Tek Parçada En Büyük Boyutlar ve Yüksek Doğruluk

Profesyonel FDM 3D yazıcılarımızda, 900 x 600 x 900 mm ölçülerine kadar olan 3 boyutlu modellerinizi tek parça halinde üretiyoruz.

Ama daha büyük boyutlu tasarımlarınız için endişe etmeyin! 3 boyutlu modelinizi CAD data üzerinde üretim tablası boyutlarında bölerek üretimini yapıyor ve özel yapıştırma süreci ile parçaları birleştiriyoruz.

FDM 3D yazıcılarımızda büyük parçalar üretirken daha yüksek doğrulukta çıktılar alıyoruz.

Tasarıma Uygun Esnek Üretim, Ağırlık Azaltma

3 boyutlu modellerinizi ebatlarına ya da detay beklentinize bağlı olarak farklı katman kalınlıkları ile üreterek, daha esnek ve hızlı şekilde parça taleplerinize cevap verebiliyoruz.

Beklenti doğrultusunda parçanın iç doluluk oranını değiştirerek, eş mukavemette ürününüzün ağırlığını azaltıp sizlere de maliyetten tasarruf sağlıyoruz.

Kompleks Geometrilere Uygunluk

FDM 3D Baskı teknolojisiyle ürettiğimiz 3 boyutlu modellerin etrafındaki destek malzemelerini özel bir solüsyon içerisinde çözebiliyoruz. Bu sayede karmaşık geometrideki parçalarınızı ya da birbirine montajlı olarak tasarlanmış ürünlerinizi kolaylıkla üretebiliyoruz.

FDM Teknolojisi ile Neler Üretiyoruz?

Otomotiv sektörüne başta iç trim, dış trim ve aydınlatma olmak üzere
ürün geliştirme çıktısı olan tüm plastik parçalar

Beyaz eşyada hacimli dış üniteler, aksesuar ve mekanik parçalar

Savunma sanayiinde elektronik ürün kutuları, silah sistemleri, simülatör ve görsel mock-up’lar

Tek parça halinde üretilmesi istenen büyük ölçülere sahip son kullanıcı ürünleri ve prototipler

Yüksek sıcaklık dayanımına sahip, kimyasala dirençli, bio uyumluluk ve sıvı sızdırmazlığı gibi farklı özelliklere sahip son kullanıcı ürünleri ve prototipler

Medikal ve elektronik gibi az adetli parçaya ihtiyaç duyulan sektörlerde son kullanıcı parçaları

Üretime yardımcı aparat ve fikstürler

3 Boyutlu model içerisine insert takılması gereken, üzerine diş açılabilen ya da
montaj – demontaj işlemi uygulanacak son kullanıcı ürünleri ve prototipler

Kompozit parça üretimlerinde kullanılmak üzere çözülebilir maça üretimleri