POLYJET

+90 3B Dijital Fabrikamızda sahip olduğumuz 3D yazıcı teknolojilerimizden FDM (Fused Deposition Modeling) teknolojisi, Polyjet teknolojisi, SLS (Selective Laser Sintering) teknolojisi, Voxeljet teknolojisi ve DMLS (Direct Metal Laser Sintering) teknolojisi ile prototip üretimi ya da hızlı prototipleme (rapid prototyping) yapıyoruz. Profesyonel 3 boyutlu baskı sistemlerimiz arasında en hassas üretim yapabildiğimiz 3D printer teknolojisi olan PolyJet teknolojisi ile yüksek ölçüsel hassasiyet ve üst düzey yüzey kalitesine sahip prototip parçalar üretiyoruz.

Peki, Polyjet teknolojisi nedir? PolyJet teknolojisine sahip profesyonel 3B yazıcımızda; bir tabla üzerine püskürtülen fotopolimer reçinenin UV ışığı yardımıyla katılaştırılarak katman katman birleştirilmesiyle prototip üretimini | parça üretimini gerçekleştiriyoruz.

PolyJet 3B baskı teknolojimiz ile plastik, esnek ve şeffaf malzemelerin tamamını bir arada kullanarak tek seferde hibrit parçalar basabiliyoruz. PolyJet eklemeli imalat teknolojisinde yüksek yüzey kalitesinde ürettiğimiz parçalara kolaylıkla boyama ve parlatma gibi ardıl işlemler yapabiliyoruz.

  Hızlı prototiplemede en ileri teknoloji
  14 mikron a kadar ince katmanlar a sahip konsept model üretimi
  Aynı parçada birden fazla malzeme ve renk kullanabilme
  Parça üzerine d esen , tekstür üretebilme
  2,000’den fazla Dijital Malzeme seçeneği
  UV kürlenebilir malzemeler
  27 95 arası Shore A değerlerinde parça üretebilme
  Yarı saydamlıktan matlığa geniş bir skalada yüzeyler üretebilme

Uygulamalar

  Kavramsal Prototipler
  Mastar Modeller
  Pazarlama Modelleri
  Anatomik Modeller

POLYJET TEKNOLOJİSİNİN ÖZELLİKLERİ

Üst Düzey Yüzey Kalitesi

16 mikrona kadar inebildiğimiz katman kalınlığı ile Polyjet teknolojimizde diğer 3B Yazıcı tekniklerine göre çok daha yüksek kalitede yüzeyler elde edebiliyoruz. Teknolojinin bu avantajı ile parçalarınızdaki detayları ve formlu yüzeyleri daha net bir şekilde alabilmenizin yanı sıra gerçek kalıplara yakın görselde prototip üretebiliyoruz. Ayrıca tasarladığınız desenleri parçalarınızın dış yüzeylerine uygulayabiliriz.

Ölçüsel Hassasiyet

PolyJet 3B yazıcılarımızda düşük ölçüsel toleransa sahip prototip ve ön seri parça ihtiyaçlarınızı başarılı bir şekilde karşılayabiliyoruz. Tasarımlarınızdaki geçme/bağlantı toleranslarınızı inceleyebilecek kadar detaylı prototip parçalar üretiyoruz.

120 Çeşit Malzeme İle Hibrit Parça Üretim İmkanı

PolyJet 3B yazıcılarımız ile üretimde artık tek bir malzemeye bağlı değiliz. Farklı sertlik ve esneklikte, hatta şeffaf malzemelerden oluşan prototip/az adetli seri parça taleplerinizin çıktısını tek bir üretimde hibrit olarak alabiliyoruz. Polyjet eklemeli imalat teknolojisinin bu özelliği sayesinde kumanda, traş bıçağı ya da diş fırçası gibi hem esnek hem de sert malzemelerin birleşiminden oluşan ürünlerin prototiplerini üretebilmemiz mümkün.

Renkli Çıktı İmkanı

Yeni nesil Polyjet teknolojisi J750 sisteminde doğadaki 360.000 renk ile kusursuz 3B baskılar alabiliriz. Medikal organ modelleri ve torpido ahşap kaplama desenlerini gerçek renklerde üretebiliyoruz. Tam renkli, PolyJet J750 3B Baskı hizmetimizi global partnerimiz Stratasys Direct Manufacturing üzerinden sağlıyoruz. Projelerinizin terminleri için bizimle teklif@arti90.com mail adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

PolyJet Teknolojisi ile Hızlı Prototipleme

Yüksek ölçüsel hassasiyet gerektiren ya da esnek bir prototipe ihtiyacınız olduğunda, Polyjet teknolojisinden başka bir çözüm aramayın! PolyJet teknolojisi ile hızlı prototiplemede (rapid prototyping), yumuşak dokunuşlu yüzey, net bileşenler ve menteşe içeren prototipler elde edebiliriz. Dahası, farklı Shore değerlerinde üretim yapabiliriz, böylece daha gerçekçi testler yapabilirsiniz.

Polyjet Teknolojisi ile 3D Yazıcı’da Üretim