Yalın Yönetim Felsefesi

Müşteri memnuniyetinin olmazsa olmaz koşulu olan kalite anlayışımızı ve sürdürülebilirliğini “yalın yönetim”  felsefesi ile sağlıyoruz. Yalın yönetim felsefesinde hedefimiz sadece bir kalite ekibi ile yalın yönetimi uygulamak değil, şirketimizin tüm birimlerinde sürekli iyileştirme felsefesinin benimsenmesini sağlamak ve yalın yönetim prensipleri ile müşteri memnuniyetini sürekli arttırmaktır.

1
2
3
4
1

5S Çalışmaları

2


Değer Akış Haritalama (VSM)

3

Süreç Ölçüm Çalıştayları

4

Kök Neden Analizi

Yalın Çalışmalarımız

5S Çalışmalarımız

Tüm birimlerimiz 5S eğitimi almış olup, 5S çalışmaları yaparak düzensizlik sebebi ile ortaya çıkan zaman kayıplarını minimuma indirmeyi, konfor, temizlik ve güvenlik açısından çalışma ortamını iyileştirmeyi hedefler.

Değer Akış Haritalama (VSM) Çalışmalarımız

Müşterilerimizden talebi alıp, ürün teslimatı ve satış sonrasındaki sürecimizde müşterilerimize değer katmayan tüm adımları tespit ederek, iyileştirme fırsatları oluşturuyoruz. VSM çalışmamız sonucunda ortaya çıkarttığımız gelecek durum haritamıza yaptığımız iyileştirme çalışmaları ile ulaşmayı hedefliyoruz.

Süreç Ölçüm Çalıştaylarımız

Tüm birimlerimizde süreç ölçüm çalıştayları yürütüyoruz. Çalıştaylarımızın öncül amacı süreçlerimizdeki israfları tespit edebilmek, bu israflar için kaizen çalışmaları oluşturmak ve standart işlem adımlarını ortaya çıkartmaktır. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan ekip arkadaşlarımızı haberdar etmek ve iyileştirilen sürecin uygulanabilirliğini sağlamak için sunumlar yapıyoruz.

Kök Neden Analizlerimiz

Her müşteri geri dönüşü için, hedefin altında kalınan kalite süreçleri için,  şirket içi taleplerde kök neden analizi çalışmaları yapıyoruz. Problemin temeli balık kılçığında belirlendikten sonra 5 neden sorularak problemin kök nedenine iniyoruz. Her kök neden çalışması sonucunda açılan kaizenler üzerinde çalışıyoruz ve hataların tekrarlanmamasını amaçlıyoruz.