Tourneo Connect Arka Farının Geliştirilmesinde +90 Katkısı …

+90’ın arka farlarının ürün geliştirme çalışmalarına hızlı prototipleme ve hızlı kalıplama konusunda destek verdiği yeni Tourneo Connect araçları piyasaya çıktı.

Bu tip ürünlerin tasarım ve ürün geliştirme çalışmaları esnasında, şeffaflık ve görsel kalite en önemli parametreler olarak öne çıktıkları için, mevcut hızlı prototipleme teknolojileri kullanılarak istenen görsel kalite elde edilememektedir. Bu noktada +90’ın yıllara dayanan hızlı kalıplama uzmanlığı sayesinde silikon kalıplama tekniği kullanılarak söz konusu parçalar kısa sürede beklenen kalitede üretilebilmiş, ve ürün geliştirme çalışmalarına değerli katkı sağlamışlardır.

Bu proje kapsamında müşteri tarafından sağlanan Tourneo Connect arka farına ait üç boyutlu bilgisayar modelleri incelendikten sonra, yüksek ölçüsel hassasiyet ve yüzey kalitesi ile üretim yapabilen PolyJet teknolojisi kullanılarak, birer adet prototip üretilmiş, bu prototiplerin master model olarak kullanılması ile silikon kalıplar elde edilmiştir. Elde edilen kalıplara PMMA ve kristal PS gibi malzemeleri simüle eder nitelikte, UV direnci ve yüksek şeffaflığa sahip PoliÜretan malzeme dökülerek parçalar elde edilmiştir. Kalıplara dökülen malzemelere renk pigmenti eklenmesi sureti ile talep edilen görsel kalite sağlanmıştır. Üretilen parçalar, çapakları temizlendikten ve ölçüsel – fonksiyonel kontrolleri yapıldıktan sonra müşteriye teslim edilmiştir.