SLS

3D yazıcı teknolojilerimiz ya da 3D baskı teknolojilerimiz olarak adlandırabileceğimiz, +90 3B Dijital Fabrikamızın bünyesinde bulunan FDM (Fused Deposition Modeling) teknolojisi, Polyjet teknolojisi, SLS (Selective Laser Sintering) teknolojisi, Voxeljet teknolojisi ve DMLS (Direct Metal Laser Sintering) teknolojisi ile prototip üretimi ya da hızlı prototipleme (rapid prototyping) yapıyoruz. Profesyonel 3 boyutlu yazıcı sistemlerimiz arasından SLS (Selective Laser Sintering) teknolojisi ile özellikle esneme gerektiren parçaların üretimini yapıyoruz. Peki, SLS teknolojisi nedir? SLS (Selective Laser Sintering) teknolojisine sahip profesyonel 3B yazıcımızda, üretim tablasına ince bir katman halinde serilen toz halindeki PoliAmid malzemenin yüksek sıcaklık altında lazer gücüyle katılaştırılması ile prototip üretimini | parça üretimini gerçekleştiriyoruz.

3D printer teknolojilerimizden SLS (Selective Laser Sintering) ile küçük parçalarda üretim maliyetlerini düşürmek, ürün geliştirmedeki tırnaklı yapıdaki parçalarınızı söküp-takma ve montaj gibi test süreçlerinizi düzenlemek ve hızlandırmak çok kolay! 3D baskı teknolojilerinden SLS’in en büyük yararlarından biri, bir üretim alanı içinde parçaların destek yapısı gerektirmeden yan-yana ve üst-üste yerleştirilerek bir arada üretim yapılabilmesidir.

Parça üretimi | hızlı prototipleme bir toz yatağında gerçekleştirildiği için, malzeme maliyetinden tasarruf etmek ve daha hızlı parça üretmek mümkün. SLS teknolojisinde parçaya özel destek malzemesi kullanılmamasından dolayı parçaların temizlenmesi için gereken süre de ortadan kalkar. SLS eklemeli imalat teknolojisinin diğer bir avantajı ise menteşe, tırnak, klips gibi hareketli mekanizmalar içeren 3D modellerin ve küçük-hassas parçaların üretiminde ekonomik ve hızlı bir çözüm olmasıdır. SLS eklemeli imalat çözümümüz ile başta elektrik/elektronik ve beyaz eşya olmak üzere farklı sektörlerin hızlı prototipleme, az adetli üretim, fonksiyonel parça ve doğrudan son kullanıcı parça gereksinimlerini karşılıyoruz.

  Fonksiyonel ve mekanik özelliklerde dayanıklılık
  İnce, tırnaklı parçalarda esneklik
  Yüksek mukavemet ağırlık oranına sahip hafif parça üretimi
  PA2200 ve PA3200GF
  Alev geciktirici ve kimyasal dayanıklı malzemeler

Uygulamalar

  Fonksiyonel prototipleme
  Son Kullanım Parçaları
  Havacılık ve Otomotiv Sanayinde
  Hava Kanalları üretimi
  Yakıt Tankları
  Konnektörler

SLS Teknolojisinin Özellikleri

Montaj Detaylarında Başarı

SLS eklemeli imalat teknolojisinin başlıca avantajı menteşe, tırnak, klips gibi hareketli mekanizmalar içeren modellerin ve küçük-hassas parçaların üretiminde ekonomik ve hızlı bir çözüm olmasıdır.

Toplu Üretim ve Maliyet Avantalı

SLS profesyonel 3B yazıcımızda, diğer eklemeli imalat teknolojilerinde mümkün olmayan üst üste parça üretimi yapabilme özelliği sayesinde tek seferde daha fazla sayıda parçalar üretebiliyor, böylece daha uygun maliyetlerle üretim gerçekleştirebiliyoruz.

SLS MALZEMELERİ VE ÖZELLİKLERİ

SLS Teknolojisi ile 3D Yazıcı’da Üretim


SLS Teknolojisi ile Hızlı Prototipleme

İşlevsellik, güç ve karmaşıklık gibi mükemmel özelliklere sahip bir prototipe ihtiyacınız olduğunda, SLS teknolojisinden başka bir çözüm aramayın! SLS teknolojisi ile hızlı prototiplemede (rap’d prototyp’ng), menteşe, tırnak, klips ve hareketli bileşenler içeren prototipler elde edebiliriz.