Acil Hibrit Kalıplamayı Tercih Etmeniz için 4 Neden!

Prototip Kalıplar

Seri üretimden önce, prototipten sonra uğranması gereken duraklardan biri olan prototip kalıp fazında ürünlerinize ve süreçlerinize ciddi değerler katabiliriz. Gerçek malzemelerinizi test etme olanağı bulduğunuz bu fazda, olası revizyonlarınız için kalıp çekirdeklerinizi metal sinterleme ya da polyjet teknolojisinde üretebilir, değişikliklerinizi yapmanızın akabinde, sadece revize çekirdeğin yeniden üretilmesiyle, ek bir kalıp seti masrafı yapmadan, yeni tasarımınızı test edebilirsiniz.

Köprü Üretimler

Seri üretim kalıplarının üretiminde oluşabilecek potansiyel gecikmeleri müşterilerinize hissettirmemek ya da proje yönetimini aksatmaması adına köprü üretimlerinizi alüminyum hibrit kalıplama ile yapabiliriz. Sertifikasyon, malzeme ve ömür testlerinde duyulan ihtiyaçları giderdiğimiz süre zarfında seri üretim kalıplarına ek zaman yaratmış olursunuz.

Ön Seri Üretimler

Potansiyel tüketici taleplerini ön görmenin zor olduğu bazı sektörlerde deneme üretimlerine ihtiyaç duyulabilir. Ürettiğimiz hızlı kalıplarla pazarda var olan ihtiyacı canlı olarak test edebilirsiniz. Geometri olarak zor olmayan, maçasız bir kalıptan 75.000 adete kadar baskı alabildiğimizi göz önünde bulundurarak, ürününüzün yaşam döngüsünde, deneme üretimlerini takip eden tüm fazlarına da destek verebiliriz.

Butik Üretimler

Kişiye özel kitlesel üretim (Mass Customization) için de hızlı kalıplamayı tercih edebilirsiniz. Hazır kalıp setlerine, önceden belirlenmiş kalıp çekirdeklerini monteleyerek ya da kişiye özel üretilen yeni çekirdekler ile üretim gerçekleştirebiliriz. Kalıp çekirdeklerinizi 4 farklı teknoloji kullanarak üretmemiz mümkün. İlk yöntem, FDM teknolojisinde gıda uyumlu ULTEM 1010 malzeme kullanarak üretilen kalıbınıza PP ve benzeri termoplastiklerden baskı almaktır. Bir diğer yöntemimiz ile ise 3B yazıcı teknolojilerimizden PolyJet’te kullanılan Digital ABS malzemesi ile kalıbınızı üretebilir ve farklı performans plastiklerini kullanarak baskı alabiliriz. Metal lazer sinterleme teknolojimiz ile ya da basit bir tasarım için direkt CNC’lerimiz ile de üretim yapabiliriz.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ

Yüksek teknoloji 3 boyutlu yazıcılarımızı, geleneksel üretim yöntemlerinden olan plastik enjeksiyon ile birleştirdiğimiz hibrit kalıplama çözümlerimiz ile profesyonel sanayicilerimize düşük maliyetli, yüksek kalitede son kullanıcı parça hizmeti sunuyoruz.

Dik işleme merkezlerimiz ile kalıplarınızı işleyebilir, erozyon tezgahlarımız ile kalıp çekirdeklerinin detaylarını mükemmelleştirebiliriz. 500 tona kadar baskı alabileceğimiz plastik enjeksiyon preslerimizle, sizlere seri üretim kalitesinde parça üretebiliriz.

3 Boyutlu yazıcılarımız ile üretilen kalıp çekirdeklerini, geleneksel CNC’ler ile işlenen kalıp setlerine montajlayarak, seride kullanacağınız gerçek malzemelerinizi bizimle test edebilirsiniz.

Cam elyaf katkılı malzeme taleplerinden, insert’lü üretimlere varıncaya kadar geleneksel kalıpçılıkta sunulabilecek tüm hizmetlere ilaveten, gelenekselde yapılamayacak konformal soğutma kanalları gibi birçok yenilikçi çözümü de +90 3B Dijital Fabrika çatısı altında bulabilirsiniz.

Tecrübeli proje yönetimi ekibimiz kalıbın üretim fazlarında sizleri düzenli güncellemelerle bilgilendirir, tasarım ile ilgili önerilerini sunar ve kalite yönergeleri çerçevesinde parçalarınızın en iyi koşullarda tarafınıza teslimatını organize eder. Gerekli görülmesi halinde 3 boyutlu optik tarayıcılar ile kalıplarınız ya da parçalarınız taranarak, tarafınıza kalite kontrol raporları da sunulabilir.

Alüminyum Kalıp ile Üretim

enjeksiyon kalıp

 Enjeksiyon Kalıp Çıktısı

dişi kalıp erkek kalıp

 Ön Seri İmalat

kalıptan imalat

 Kalıptan Üretim

Acil Hibrit Kalıplama ile Neler Üretiyoruz?

Plastik otomotiv iç trim parçaları

Testlere uygun beyaz eşya endüstrisi parçaları

Optik testlere uygun PMMA ve PC şeffaf aydınlatma parçaları

Elektronik komponentler

Plastik kutular ve muhafaza ekipmanları

Alüminyum ve krom kaplamaya uygun parçalar