3B Tarama ve Tersine Mühendislik

Mevcut fiziksel parçalar üzerinden bilgisayar ortamına 3 boyutlu veri aktarma ve data arşivi oluşturulması istenilen durumlarda 3B tarama ve tersine mühendislik çözümlerimizi kullanıyoruz.

Yaptığınız talaşlı imalat ya da kalıp üretimlerinin doğruluğunu kontrol etmek için 3B optik tarayıcımız ile parça/kalıp üzerinden nokta bulutu data alıp, CAD data ile karşılaştırarak kalite kontrol raporları hazırlayabiliyoruz.

Halihazırda kullandığınız makine ya da sistemlerinizin mekanik parçalarınızda sorun yaşamanız dahilinde 3B optik tarayıcımız ile elde edeceğimiz 3D çizim ile imalat yapabileceğiniz gibi 3D yazıcılarımızdan da baskı alabiliriz.

Ürün geliştirme çalışmalarınızda muadil ürünlerin performanslarını izleyebilmek ve karşılaştırma yapabilmek için 3B optik tarama hizmetimizden yararlanarak ürünlerin CAD datalarını inceleyebilirsiniz.

  1. Üretim hatlarınızdan çıkan ilk parçaların doğruluğunu teyit edip, kalıplarınız ya da üretim hattınızdan emin bir şekilde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.
  2. Farklı tedarikçilerden gelen büyük bir sisteme ait parçaların montajına başlamadan önce 3B tarama ve kalite kontrol raporları hazırlayıp, işinizin doğruluğundan emin olabilirsiniz.
  3. Kritik çalışma toleranslarına sahip parçalarınızın ara üretim aşamalarını 3B tarama hizmetimiz sayesinde daha kontrollü ilerletebilirsiniz.
  4. Az adetli üretimler ve seramik imalatındaki ustalarınızın becerilerini 3B tarama hizmetimiz ile bilgisayar ortamına aktarır ve bir CAD data kütüphanesi oluşturabilirsiniz.
  5. Bilgisayar modeli olmayan nesnelerden tersine mühendislik çalışmalarımızla CAD datalar elde edip, revizyonlarla beraber hızlıca yeni bir ürüne dönüştürebilirsiniz.