PolyJet Teknolojisi

Profesyonel 3 boyutlu baskı sistemlerimiz arasında en hassas üretim yapabildiğimiz PolyJet teknolojisi ile yüksek ölçüsel hassasiyet ve üst düzey yüzey kalitesine sahip prototip parçalar üretiyoruz.

PolyJet profesyonel 3B yazıcımızda; bir tabla üzerine püskürtülen fotopolimer reçinenin UV ışığı yardımıyla katılaştırılarak katman katman birleştirilmesiyle üretimi gerçekleştiriyoruz.

PolyJet 3B baskı teknolojimiz ile plastik, esnek ve şeffaf malzemelerin tamamını bir arada kullanarak tek seferde hibrit parçalar basabiliyoruz.

PolyJet katmanlı üretim teknolojisinde yüksek yüzey kalitesinde ürettiğimiz parçalara kolaylıkla boyama ve parlatma gibi ardıl işlemler yapabiliyoruz.

PolyJet Teknolojisini Tercih Etmek İçin 4 Neden!

Üst Düzey Yüzey Kalitesi

16 mikrona kadar inebildiğimiz katman kalınlığı ile Polyjet teknolojimizde diğer 3B Yazıcı tekniklerine göre çok daha yüksek kalitede yüzeyler elde edebiliyoruz.

Teknolojinin bu avantajı ile parçalarınızdaki detayları ve formlu yüzeyleri daha net bir şekilde alabilmenizin yanı sıra gerçek kalıplara yakın görselde prototip üretebiliyoruz. Ayrıca tasarladığınız desenleri parçalarınızın dış yüzeylerine uygulayabiliriz.

Ölçüsel Hassasiyet

PolyJet 3B yazıcılarımızda düşük ölçüsel toleransa sahip prototip ve ön seri parça ihtiyaçlarınızı başarılı bir şekilde karşılayabiliyoruz. Tasarımlarınızdaki geçme/bağlantı toleranslarınızı inceleyebilecek kadar detaylı prototip parçalar üretiyoruz.

120 Çeşit Malzeme ile Hibrit Parça Üretim İmkanı

PolyJet 3B yazıcılarımız ile üretimde artık tek bir malzemeye bağlı değiliz. Farklı sertlik ve esneklikte, hatta şeffaf malzemelerden oluşan prototip/az adetli seri parça taleplerinizin çıktısını tek bir üretimde hibrit olarak alabiliyoruz.

Polyjet katmanlı üretim teknolojisinin bu özelliği sayesinde kumanda, traş bıçağı ya da diş fırçası gibi hem esnek hem de sert malzemelerin birleşiminden oluşan ürünlerin prototiplerini üretebilmemiz mümkün.

 Renkli Çıktı İmkanı

Yeni nesil Polyjet teknolojisi J750 sisteminde doğadaki 360.000 renk ile kusursuz 3B baskılar alabiliriz.

Medikal organ modelleri ve torpido ahşap kaplama desenlerini gerçek renklerde üretebiliyoruz.

Tam renkli, PolyJet J750 3B Baskı hizmetimizi global partnerimiz Stratasys Direct Manufacturing üzerinden sağlıyoruz. Projelerinizin terminleri için bizimle teklif@arti90.com mail adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

PolyJet Teknolojisi İle Neler Üretiyoruz?

Üst düzey görsel kalite gerektiren kavramsal modeller ve prototipler

Hassas detaylara sahip elektronik ve araç iç trim parçaları

Silikon kalıp üretimi için gereken master modeller

Plastik üzeri esnek malzeme dokusu gibi aynı üründe farklı malzeme kullanımı gerektiren prototipler

Az adetli plastik enjeksiyon parça üretimleri için kalıp çekirdekleri (Proje danışmanlarımızın model uygunluğunu detaylı incelemesi gerek)

J750 ile gerçek renklerde parçalar