J750 3D Yazıcımız ile Gerçek Parçalar

sdfghjkhjghfgdfsdasdf1

PolyJet teknolojisi, birçok malzemeyi bir arada kullanarak tek seferde farklı renk ve dokulara sahip parça, prototip ve model üretebilen bir eklemeli imalat teknolojisidir. Bu teknolojinin en ileri seviyesi ise +90 3B Dijital Fabrika’da sahip olduğumuz Stratasys J750 3D yazıcıdır.

Stratasys J750 3D yazıcının en önemli özelliği, 3D baskı parçalarda gerçeğe en yakın görünümü elde edebilmemizi sağlayan geniş renk ve malzeme skalasıdır. Farklı renklerde 3D baskı alabilme kabiliyeti 3D yazıcı dünyasında yeni bir durum değildir. Fakat, J750’den önceki sistemler ile, renk skalasından ya da parça kalitesinden ödün vermeden üretim yapmak pek mümkün değildir. J750 3D yazıcı, 360.000’den fazla renk ile pürüzsüz plastik parçalar üretebilme yeteneği sayesinde bu durumu tamamen değiştirmiştir. Ayrıca, farklı renk dokuları ve gradyanlar oluşturmayı da mümkün kılmıştır. J750 3D yazıcımızın renk dokusu özelliği sayesinde, sert ve opak parçalarınızı gerçekçi desenlerle üretebiliyoruz. 14 mikrona kadar düşük katman kalınlıkları ile 3D baskı işleminizi gerçekleştirerek mevcut renkli 3D baskı işlemlerinin dezavantajlarından olan nihai parçadaki nispeten pürüzlü yüzey görünümü sorununu da ortadan kaldırabiliyoruz.

Çeşitli malzeme özellikleri gereken modellerde, farklı transparanlık hatta durometre değerlerinde malzemeleri bir arada kullanabiliyoruz. Örneğin, J750 3D yazıcımız ile çok sayıda renk ve gradyanda, çeşitli iç anatomik yapıları temsil eden bir 3D baskı tıbbi model üretebiliyor veya her biri farklı renkte, dokuda, esneklikte ve şeffaflıkta olan, farklı özelliklere sahip, birden fazla parçadan oluşan bir parça üretebiliyoruz. Ayrıca, her iki senaryodaki üretimi tek bir 3D baskı çalışmasında gerçekleştirebiliyoruz. Gerçekçi prototipler, sunum modelleri, eğitim ve tanıtım parçaları, aparatlar, fikstürler ve daha birçok şeyi Stratasys J750 yazıcımız ile üstün yüzey kalitesinde üretebiliyoruz.