Bir marka +90’la hayata geçti

10 yıllık deneyimi ile +90 Acil Parça Servisi, sahip olduğu zengin makine parkı ve teknolojisi sayesinde bilgisayar ortamındaki her türlü üç boyutlu tasarımın fiziksel modellerini birkaç dakikada üretme imkânı sunuyor. Otomotivden savunmaya, medikalden mimariye farklı endüstrilere hizmet veren +90 Acil Parça Servisi, eserlerini hayata geçirmek isteyen bireysel tasarımcıların da hizmetinde…
Daha önce Ross Lovegrove tasarımı Vitra Freedom Serisi, Marcos Novak’ın “Turbulent Topologies” sergisindeki eserleri gibi pek çok tasarımı gerçeğe dönüştüren +90 Acil Parça Servisi‘nin Dijital Fabrikası, bu kez de Defne Koz ile birlikte keyifli bir süreci tamamladı. 6 Kasım – 8 Aralık 2014 tarihleri arasında istanbul74 galerisinde sergilenecek birbirinden ilginç aydınlatma sistemleri, dünyaca ünlü tasarımcı Defne Koz’un ilk markası “oneoffinfinity”e ait ilk koleksiyon. “Solid Air” isimli bu koleksiyon doku, şekil ve ışık efektleriyle yoğrulmuş heykelsi parçaları bir araya getiriyor. Yenilikçi 3 boyutlu üretim teknolojilerinin ve LED ışık kaynaklarının potansiyelini keşfetmeye yönelik tasarlanan koleksiyonda yer alan tüm parçalar, bilgisayar ortamındaki tasarımların üç boyutlu fiziksel modellerinin üretiminde kullanılan eklemeli imalat (3 boyutlu baskı) teknolojisine sahip +90 Acil Parça Servisi‘nin Dijital Fabrikasında üretildi.
“Bunlar ancak yeni üretim teknolojileri, aydınlatma güçleri ve parametrik geometri ve 3 boyutlu baskı ile elde edebileceğimiz ürünler.
Bunlar alışageldiğimiz lambalar değil… Bunlar yansımalarla, çok narin dokularla, örgülerle sarılmış ışık hacimlerinin, ışıkların şekilleri.”
Defne Koz