BALKIZ’IN YENİ YIL DİLEĞİ GERÇEK OLDU!

Ofiste sıradan bir gündü… Telefonlarımız her zamanki gibi susmuyordu ama gelen bir telefon yüreğimize çok dokundu. Sezi Hanım’dı arayan. Derdini insanlar gibi aktaramayan bir sokak canına ses olmuştu. Balkız’ın yürek burkan hikayesini anlattı bizlere…

Sol arka ayağında bir sıkıntı olan ve yürümekte güçlük çeken Balkız için seferber olmuş. Sokaktan alıp, önce ona bir yuva yapmış sonra iyileştirmek için veterinerler ile görüşmüş. Ameliyatlar denenmiş ama çözüm olmamış.

Balkız’ın özgürce hareket edebilmesi ve yarasının mikrop kapmaması için 3D yazıcılarla çözüm bulunabileceğini görmüş internetten. Ve başlamışlar araştırmaya… Bu iş nasıl yapılır, kim yapar, nasıl çözülür?

Böyle tanıştık biz Balkız’la. Balkız’ın hikayesi bizi çok etkiledi ve hemen koyulduk çalışmaya.  Önce ayağını 3D tarama sistemimiz ile taradık. Sonrasında, tasarım mühendislerimiz veterinerler ile görüştü ve bu bölgeye özel bir atel tasarladık. Bu tasarımın 3D yazıcılarda FDM Teknolojisi ile üretimini gerçekleştirdikten sonra Balkız’ın ayağına taktık. O artık özgürce koşuyor ve daha da iyi olacak.

Böyle bir projede yer almanın ve Balkız’ın da yeni yıl dileğini gerçekleştirmenin huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz…