+90 3B Dijital Fabrika’dan Hulusi Neci’nin Red Dot ödüllü Airfel Kalem Kumanda Tasarımına Destek

Her yıl kalitenin üstün tasarımla birleştiği ürünlere verilen Red Dot Design Awards’ın uluslararası bağımsız uzmanlardan oluşan jürisi, Airfel Kalem Kumanda’nın yenilikçi ve yaratıcı tasarımının yanı sıra üstün teknolojisini de değerlendirerek ödüle layık gördüklerini bildirdi.

+90 3B Dijital Fabrika, bu kumandanın üretim sürecinde FDM, Polyjet ve SLS gibi Hızlı Prototipleme teknolojileriyle gerek dayanıklılık, gerekse görsel beklentileri doğru şekilde karşılayacak hibrit bir üretim gerçekleştirdi. Birden çok parçanın bir araya gelmesiyle oluşturulan Kalem Kumanda ardından boya ve serigrafi gibi ardıl işlemlerle son kullanıcı ürünü görünümüne ulaştı.

Dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olarak adlandırılan ve her yıl tasarım çevreleri tarafından dikkatle takip edilen Red Dot Tasarım Ödülleri, 2009’da “Home Electronics” kategorisinde Airfel Kalem Kumanda’ya verildi. Airfel tasarım ekibinden Hulusi Neci’nin tasarladığı, Ürün Geliştirme çalışmalarının prototip aşamasında +90 3B Dijital Fabrika’nın destek sağladığı ürün daha önce Design Turkey tarafından verilen “TURQUALITY” ve iFdesign gibi alanında önemli ödüllere layık görülmüştü.

Airfel Kalem KumandaAirfel Kalem Kumanda