3D BASKI

3D Baskı (3 Boyutlu Baskı), hayalinizdeki tasarımın bilgisayar ortamında oluşturulmuş 3D modelinin (CAD Data) eklemeli imalat yöntemiyle uygun teknoloji ve malzeme seçilerek, 3D yazıcıda üretilmesidir.

+90 3B Dijital Fabrikamızda, Türkiye’nin en büyük 3D baskı üretim kapasitesine (1 günde 240 saat) sahibiz. Farklı teknolojilere sahip 3D yazıcılarımız ve yüksek performans sağlayan malzemeler ile oluşturduğumuz 3D baskı fabrikamızda, talebiniz doğrultusunda 3D baskı hizmeti sağlıyoruz.

Sadece 2019 yılında, 400’den fazla müşterimize 100.000’den fazla 3D baskı hizmeti verdik.

teklif@arti90.com adresine ilettiğiniz ya da Online Teklif butonumuzdan yüklediğiniz .STL datayı, teknoloji danışmanlarımız inceler. 3D datanın üretime uygunluğu kontrol edildikten sonra, 3D baskıyı kullanacağız alanı öğreniriz. Sert, esnek, mukavemeti yüksek, ısı dayanımı yüksek ya biyo uyumlu gibi farklı isterlerinize uygun malzeme ve teknoloji seçeriz. +90 3B Dijital Fabrikamızda uygun 3D yazıcı ile üretip, 3D baskı üzerinde ardıl işlem uygulamalarımız yapılır.

Uygulamalar

KONSEPT MODELLEME: Konsept modelleme, erken dönemde oluşan fikir ve konseptleri hayata geçirmeyi sağlar. Konsept modelleme, tasarım, mühendislik ve mimarlık firmalarında, ham tasarımların test edilmesi, ispatlanması ve hassas ayarlanması için yaygın olarak kullanılmaktadır.

HIZLI PROTOTİPLEME: Profesyonel 3d yazıcıların en önemli avantajlarından biri, farklı malzemelerde hareketli parçalar yapabilme kabiliyetidir. Bu, üreticilerin test amaçları için tam işlevsel prototipler üretmesini sağlar. Hızlı prototipleme, verimliliği önemli ölçüde artırabilir ve tasarım sürecindeki hataları erkenden tanımlamaya yardımcı olabilir.

  KALIPLAMA: Profesyonel 3D yazıcılar, imalatçıların dakikalar ve birkaç saat içerisinde aparat ve fikstürler ve kalıp üretmelerini ve üretim sürelerini önemli ölçüde azaltmalarını sağlar.

  HIZLI ÜRETİM: Maliyetlerin düşürülmesi ve daha hızlı üretim, üreticilerin 3D yazıcıları doğrudan kalıp kullanmadan son kullanım parçaları oluşturmak için kullanabileceği anlamına gelir. 3D baskı teknolojisi mevcut hızda ilerlemeye devam ederse, hızlı üretim önümüzdeki birkaç yıl içinde montaj hattı üretimine uygun bir alternatif olabilir. Profesyonel 3D yazıcılar havacılık, savunma, medikal, otomotiv, mimari endüstrilerinde ve  tüketim mallarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

3D BASKI MODELLERİ

3D BASKI FİYATLARI

Merak edilen en büyük sorulardan biri de 3D baskı fiyatları nedir? 3D baskının fiyatlandırılması kullanılan 3D yazıcı teknolojisine, malzemeye, parçanın ölçülerine, içinin doluluk oranına, parçanın yazıcıda konumlandırılmasına, yüzey kalitesine ve parçanın geometrisine bağlıdır. Dolayısıyla 3D modeli (CAD datayı) görmeden, resim ya da fotoğrafa bağlı fiyatlandırma yapmak doğru sonuç vermeyebilir.  3D modeliniz hazır ise, online teklif butonumuzdan ya da teklif@arti90.com mail adresimizden hızlıca fiyat teklif alabilirsiniz. Kullanmanız gereken teknolojiyi ya da malzemeyi bilmiyorsanız da sorun değil! +90 505 182 12 18 Telefon numarasından bizi arayabilirsiniz, teknoloji danışmanlarımız sizlere destek olacaktır.

PROFESYONEL 3D BASKI

Profesyonel 3D baskı (gelişmiş eklemeli imalat) , endüstriyel bir sınıftır. Öncelikli olarak konsept modelleme, aparat ve fikstür, fonksiyonel prototipler ve hatta son kullanıcı parçaları oluşturmak için kullanılır. Profesyonel yazıcılar, masaüstü yazıcılardan çok daha pahalı, güçlü ve verimlidir.