3D Tarama, 3D Metal Baskı ile Buluşuyor

+90 3D Dijital Fabrika olarak, 3D tarama ve kalite kontrol hizmetlerimizden yararlanarak 3D metal baskı parçalarınızın doğruluğunu ölçebilirsiniz!

3D baskı teknolojilerimizden DMLS (Direct Metal Laser Sintering) teknolojisi ile metal parçalarınızı hızlı ve kalıp maliyeti olmadan üretebiliyoruz. Ayrıca, DMLS teknolojisi ile karmaşık geometrili metal parçalarınız yüksek doğrulukta kolayca üretilebilir. Metal lazer sinterleme teknolojisi, 3D data baz alınarak mikron seviyesindeki metal tozlarının yüksek sıcaklık ve lazer etkisiyle katman katman sinterlenmesi ile metal prototip parça üretimidir. +90 3D Dijital fabrika olarak, üretim sonrasında hazırladığımız kalite kontrol raporları ile ürünlerimizin müşteri taleplerini karşıladığından emin oluyoruz.

DMLS teknolojisi; geleneksel imalat yöntemlerine kıyasla ürün geliştirme sürecinize hız ve esneklik kazandırır, parçalarınızın performansını ve sağlamlığını arttırır, teslim sürelerini kısaltır. 3D metal baskı teknolojisine olan ilgi; geleneksel imalat yöntemlerine kıyasla sahip olduğu avantajlardan dolayı havacılık, savunma ve otomotiv sanayii başta olmak üzere birçok farklı sektörde her geçen gün artıyor.

Honeycomb filtreleri, robotik uç effektörleri ve birçok farklı uygulama için metal parçalarınızı alüminyum, titanyum, paslanmaz çelik ve inconel malzeme seçeneklerimiz ile az adetli fonksiyonel parçalarınızı yüksek hassasiyet ile üretebiliyoruz. Ayrıca, 3D tarama teknolojimiz ile performansın kritik ve ölçüsel doğruluğun esas olduğu parçalarınız için kalite kontrol raporları hazırlayabiliyor ve parçanızın doğruluğunu denetleyebiliyoruz.

Tedarikçi, Danışman ve Tasarımcı

+90 3B Dijital Fabrika olarak, 3D baskı hizmetimize ek olarak sizlere sunduğumuz danışmanlık ve mekanik tasarım servislerimiz ile sektörde fark yaratıyoruz. Sunduğumuz yüksek kaliteli 3D baskı, 3D metal baskı, 3D tarama, kalite kontrol, tersine mühendislik, mekanik tasarım ve ardıl işlem hizmetlerimiz ile ürün geliştirme sürecinizde ihtiyaç duyduğunuz her adımda sizlere destek verebiliyoruz. Genellikle otomotiv, savunma sanayii, havacılık ve dayanıklı tüketim ürünleri sektörlerinde hizmet veren müşterilerimizin yüksek kaliteli, şekil/ağırlık optimizasyonuna sahip, geleneksel imalat yöntemlerine kıyasla daha düşük maliyetli fonksiyonel prototip ihtiyaçlarına çözüm sunuyoruz. 3D metal yazıcılarımız ile daha dayanıklı, hafif, yüksek doğruluğa ve karmaşık geometriye sahip metal parçalar üretebiliyoruz. DMLS (Direct Metal Laser Sintering) teknolojisi ile az adetli, kişiselleştirilmiş metal parça ihtiyaçlarınızı ek işlemeye gerek olmadan, geleneksel imalat yöntemlerine kıyasla daha uygun maliyetli ve hızlı bir şekilde üretebiliyoruz. Bu sayede, 3D metal baskı ile ürün geliştirme sürecinizde daha kısa sürede tasarım yinelemeleri yapabilir ve ürün geliştirme döngünüzü kısaltabilirsiniz.

Küçükten Büyüğe Her Parça için 3D Tarama

+90 3B Dijital Fabrika olarak, sahip olduğumuz farklı lens başlıkları ile bir toplu iğneden bir fabrika kadar farklı boyutlardaki objelerin 3 boyutlu tarama işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz. 3D optik tarama işlemi sırasında, özel bir yazılım kullanılarak projektör ışınları objenin üzerinde gezdirilir ve iki adet sensörlü kamera süreci durmadan kayıt altına alır. Işınlar, objenin tüm yüzeylerini yakalamak için hareket ettikçe ‘’nokta bulutu’’ olarak adlandırılan milyonlarca nokta halinde bilgisayar ekranından görüntülenir. Oldukça hızlı olan data toplama süreci, saniye başına 750.000 nokta alınarak gerçekleşir. 3D tarama ile elde edilen data, kalite kontrol uygulamalarında esas tasarım datası ile kıyaslama yapmak için kullanılır. Tarama datası ve CAD datasının kıyaslanma sonuçları, renk skalası ile gösterilen sapma raporu olarak müşteriye teslim edilir.

3D Metal Baskı Sonrası Kalite Kontrol

Baskı işlemi tamamlanan parça, öncelikle 3D optik tarayıcılar ile taranır. Elde edilen data CAD datası ile karşılaştırılır ve parçanın ölçüsel doğruluğu ölçülür. Data analizi için özel bir yazılım kullanılır. Ölçüm sonuçlarını ve sapmaları gösteren grafiklerin yer aldığı kalite kontrol raporu hazırlanır ve sizlere sunulur. 3D tarama sonrası elde edilen CAD datanızdan parçanızın tekrar üretimi de yapılabilir. 3D yazıcılarımız ile uygun 3 boyutlu teknoloji ve malzemeyi seçerek, parçanızı üretebiliriz.