3D Prınt Expo Fuarı’ndaydık

3D Print Expo binlerce ziyaretçiye kapılarını bu yıl  5-7 Mayıs tarihlerinde açtığında biz de Türkiye’nin ilk ve tek 3B Dijital Fabrikası olarak standımızda hazırdık. 3D baskı sektöründeki yenilikleri merak eden ziyaretçilere, standımızda hem farklı 3D yazıcı teknolojilerini hem de bu teknolojilerle üretilmiş proje örneklerimizi tanıttık. Stratasys’in masaüstü tasarım serisinden profesyonel 3D yazıcılarına kadar pek çok çözümü standımızda bulma fırsatı elde eden ziyaretçilerin ilgisi fuar boyunca yoğunluğunu hiç kaybetmedi.

Fuarda sergilediğimiz demo parçalar hem 3D baskı hizmetine ihtiyaç duyan firma yetkililerinin hem de üç boyutlu teknoloji meraklıları tarafından oldukça ilgi gördü. Standımızda yer alan örneklerin en dikkat çekenleri ise Stratasys J750 ile üretilmiş ola, tek parçada farklı özellik ve renkleri barındıran parçalardı. 3D baskı sektörüne Nisan 2016 yılında lanse edilen ve uzun süre de rakipsiz kalacak olan Stratasys J750 ile tek parça üretiminde 6 farklı malzeme ve 360.000’in üzerinde renk seçeneği kullanılabiliyor.

Standımızda ilgi çeken bir başka köşe ise İmes Sanayi Sitesi içerisinde yer alan 3B Dijital Fabrika’mızdan yaptığımız canlı yayındı. Bu sayede, standımızı ziyaret edenler +90 3B Dijital Fabrika’nın müşterilerine acil parça servisi sırasında takip ettiği tüm süreci birebir takip etme fırsatı buldular. Ortadoğu ve Balkanlardaki en büyük 3B dijital fabrika olma özelliğini 10 yıldır koruyan +90 3B Dijital Fabrika’nın üretim ve ardıl işlem aşamalarındaki profesyonelliği böylece fuar standımızda da canlı izlendi. 3D Print Expo’da bu yıl sadece 3D baskı kabiliyetlerimizi değil ileri teknoloji 3D tarayıcılar da sergiledik. Mayıs ayı itibariyle bünyemize dahil ederek, 3D tarama hizmetimizi de başlattığımız, SmartSCAN‘ın çözümleri standda en çok soru alan konulardan birisi oldu. Ürün geliştirme, kalite kontrol, tersine mühendislik, sayısallaştırma ve ölçüm alanlarında yaygın olarak tercih edilen smartSCAN ile müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri daha da ileri bir seviyeye taşımış olacağız.