KALİTE KONTROL

3D optik tarama işleminden alınan nokta bulutu datanın, parçanın var olan CAD modeli ile karşılaştırılması ve oluşan farklılıkların bir rapor olarak sunulmasıdır. 3D tarama datası ile hazırlanan 3 boyutlu kalite kontrol ölçümleme raporu çok hızlı ve çok hassas bir şekilde gerçekleşmektedir. Geometrik ölçü ve toleransların belirlenmesinin istendiği projelerde, bu ölçüler yazılıma tanıtılır. Tanıtılan ölçülerin sayısı ne kadar çok olursa olsun, tüm ölçümler her parça için hızlıca sonuçlandırılabilir.

CAD datası bulunmayan bir nesnenin, 3D tarama ile elde edilen nokta bulutu datasından yola çıkılarak üretilen prototipinin ne oranda sapma ile imal edildiğini kontrol etmek için 3 boyutlu taramadan faydalanılmaktadır. Geleneksel ölçüm yöntemlerine kıyasla 3D tarama ile bir ürünün %100 oranında kontrolü mümkündür.

3D tarama sonrasında elde edilen nokta bulutu data ile CAD data karşılaştırılmasıyla yapılan kalite kontrol ile kalıp deformasyonlarından fonksiyonellik testlerine kadar tüm evrelerde çözüm oluşturabilir, kullanıcı inisiyatifinden bağımsız olarak ortaya çıkan sapma ve hataların önüne geçebiliriz.

Kalite kontrol raporumuzu sizlere sunarken var olan sapmalar bir renk skalasında gösterilir. Yeşil olan alanlar sapmanın olmadığını, kırmızı ve mavi olan alanların ise sapma değerlerinin çok yüksek olduğunu gösterir. Kalite kontrol raporunuzda grafikler, resimler ve tablolar olacaktır.

KALİTE KONTROL UYGULAMALARI


  Yaptığınız talaşlı imalat ya da kalıp üretimlerinin doğruluğunu kontrol etmek için 3B optik tarayıcımız ile parça/kalıp üzerinden nokta bulutu data alıp, CAD data ile karşılaştırarak kalite kontrol raporları hazırlayabiliyoruz.

  Üretim hatlarınızdan çıkan ilk parçaların doğruluğunu teyit edip, kalıplarınız ya da üretim hattınızdan emin bir şekilde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

  Farklı tedarikçilerden gelen büyük bir sisteme ait parçaların montajına başlamadan önce 3B tarama ve kalite kontrol raporları hazırlayıp, işinizin doğruluğundan emin olabilirsiniz.

  Kritik çalışma toleranslarına sahip parçalarınızın ara üretim aşamalarını 3B tarama hizmetimiz sayesinde daha kontrollü ilerletebilirsiniz.