3B Dijital Fabrika Ankara’da

Yeni bir sanayi devriminin öncüleri olarak kabul edilen profesyonel 3B yazıcıların sayısı, tasarım ve üretim süreçlerindeki avantajları nedeniyle Türkiye’de de hızla artmakta. Profesyonel 3B yazıcıların kattığı rekabet gücünü fark eden OSTİM Teknoloji,
Ankara’daki ilk adımı, sektörün 10 yıllık lideri +90 Hızlı İmalat Teknolojileri ile atıyor.

Havacılıktan otomotive, medikalden tüketici ürünlerine kadar, artık tüm endüstrilerin faydalandığı profesyonel 3B yazıcılar, bilgisayar ortamındaki tasarımların fiziki modellerini üretmenin ötesinde test prototipleri, üretime yardımcı ekipmanlar ve hatta nihai ürünlerin imalatında da kullanılıyor. Hızlı ve ekonomik bu 3B baskı sistemlerini kullanan firmalar, zaman ve üretim maliyetlerinden ciddi oranda tasarruf ederken, rekabette de öne geçiyorlar.

Bölgesel ve ulusal kalkınma ve rekabet süreçlerindeki yenilikleri yakından takip eden OSTIM Teknoloji de OSB’de yer alan firmaların üstün niteliklerde ve düşük maliyetli imalat yapabilmeleri için önemli bir adım atıyor. OSTIM OSB binasının alt katında hizmet verecek olan 3B Dijital Fabrika, + 90 Hızlı İmalat Teknolojileri ile kurulan işbirliği sonucu hayata geçiyor.

+90 Hızlı İmalat Teknolojileri, Türk sanayisi ve tasarımcılarını 2005 yılında, katmanlı üretim teknolojileri (3 boyutlu baskı) ile tanıştırarak kısa sürede dijital imalat sektörünün lideri konumuna ulaşmıştır. İMES Sanayi Sitesi’nde yer alan Türkiye’nin ilk ve tek 3B Dijital Fabrikası’na sahip +90, sahip olduğu teknoloji ve bilgi birikimini artık OSTIM OSB’de yer alan firmaların hizmetine de sunacak.

+90 3B Dijital Fabrika Yöneticisi Davut Başaran, 20 Ocak’ta gerçekleşen açılıştaki işbirliğini şöyle değerlendirdi: “İMES Sanayi Sitesi’ndeki 3B Dijital Fabrikamız, Türkiye’nin dört yanına hizmet vermekte. 3B baskı teknolojisinden faydalanan müşterilerimizin, bu avantajla elde ettikleri başarıları her geçen gün görüyoruz. Bu da bizi, sahip olduğumuz bu ileri teknoloji ve bilgi birikimini daha fazla firmaya ulaştırmak için tüm fırsatları değerlendirmeye yöneltiyor. Üretim teknolojilerinin yakın takipçisi olarak, OSB’de yer alan firmaları her alanda desteklemeye özen gösteren OSTİM Teknoloji ile yaptığımız bu işbirliği de bunlardan biri. OSB’deki 5.000’in üzerinde firma, bugünden itibaren AR-GE, inovasyon ve tabii ki rekabet açısından da, çok önemli bir avantaja sahipler.”

HaberTürk‘te yer alan haberimizi izlemek için buraya tıklayın

MSI Dergisinde yer alan haberimizi okumak için buraya tıklayın